AMD Strela

 

Фото:Јаневски на средба со такси превозниците

Фото:Јаневски на средба со такси превозниците
Објавено на: 05 Oct 2017

-Обележување и опремување на такси станиците, кои ќе бидат опремени со клупи, корпи за отпадоци, телефонска говорница, часовник и ќе бидат покриени со тенда. Ќе покренеме иницијатива за апликација „Мое такси“, надградување на истата се со цел квалитетни и безбедни услуги на граѓаните,се некои од ветувањата кои ги презентираше пред такси превозниците кандидатот за градоначалник на Струмица од СДСМ, Коста Јаневски.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK