AMD Strela
River Soft

 

Општината ќе го реализира проектот „Струмица грижлив град“

Општината ќе го реализира проектот „Струмица грижлив град“
Објавено на: 01 Dec 2018

Ќе го имплементираме проектот „Струмица грижлив град“ чија цел е помош на луѓе кои што се немоќни и се во поодмината возраст и имаат потреба од нега, изјави градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски по средбата со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска.

-Тоа практично значи да им го олесниме нивниот живот и нивната улога во нашето општество. На средбата со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, разменивме добри искуства и идеи и веднаш ќе се зафатиме со решавање на овие проблеми и набрзо ќе има конкретни решенија за пристапот кон овие луѓе. Сметаме дека овој проблем ќе го решиме или олесниме надвор од институциите што за мене значи еден посовремен пристап во оваа проблематика, рече градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски.

Ќе го имплементираме проектот „Струмица грижлив град“ чија цел е помош на луѓе кои што се немоќни и се во поодмината возраст и имаат потреба од нега, изјави градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски по средбата со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK