AMD Strela
River Soft

 

Од сообраќајка кај Дабиле три лица донесени во струмичката болница

Од сообраќајка кај Дабиле три лица донесени во струмичката болница
Објавено на: 07 Feb 2019

На излезот од село Дабиле кон село Босилово денеска во 13:55 часот се случила сообраќајна несреќа во која учествувале три патнички возила-два автомобили и комбе.

Според првичните нформации полесно се повредени три лица, две девојчиња и една повозрасна жена. Тие се донесени во струмичката болница и според лекарите девојчињата немале видливи траги од повреди, а жената имала помала повреда на коленото.

На местото на несреќата увид вршат јавен обвинител и екипа на полицијата, а сообраќајот кон Ново Село и македонско-бугарската граница е во прекин.

Фото:Архива

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK