AMD Strela
River Soft

 

Правила за користење

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски од протестот во Струмица порача дека поништувањето на аболицијата се случила поради…

Повеќе

Научниците со децении се обидуваат да најдат начин што посоодветно да ја измерат интелегенцијата. Тестот за коефициентот на интелегенција…

Повеќе

Најверојатно до сега не сте обратиле внимание на малите округли предмети познати и како нитни. Овие предмети се поставуваат на краевите…

Повеќе

По завршувањето на празниците вообичаено добиваме по некој килограм повеќе, па веројатно сите веќе размислувате за диета. Еве како…

Повеќе

И покрај тоа што овошјето и зеленчукот се богати со антиоксиданси, утврдено дека човековиот организам највеќе ги апсорбира овие корисни…

Повеќе

Едно од најпознатите археолошки наоѓалишта во Мексико, кое привлекува два милиони туристи секоја година, планира да воведе поебна такса…

Повеќе

Еднојајчаните близнаци Динкер и Дилрај од Индија се ожениле со близначките Рина и Рима, на церемонијата која ја одржале свештеници…

Повеќе

Техното е форма на електронска денс миузика која се појави во Детроит во доцните осумдерсетти. Првата употреба на зборот техно како…

Повеќе

Кога неговата ќеркичка Шарлот го добила нејзиниот втор кохеларен имплант, Алистер Кемпбел одлучил малку да ја расположи и да не дозволи…

Повеќе

Струмичанецот Трајче Георгиев уште еднаш го воодушеви жирото на „Ѕвездичките на Пинк“ со својот талент и со 5 гласови се пласираше…

Повеќе

Во Норвешка „FM“ радиото ќе престане да постои на крајот на 2017-та година. Овој процес ќе трае точно една година, од јануари до декември…

Повеќе

Според најновото истражување за органската храна, кое чинеше 25 милиони долари и е најголемото од таков вид до денес, органската храна…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK